Bo na nie zawsze jest poraAż trudno uwierzyć, że pończochy i rajstopy stworzone zostały z myślą o mężczyznach. Było to wprawdzie w XI wieku, a ich funkcją była przede wszystkim ochrona przed zimnem, jednak w dzisiejszym świecie pończochy są jedną z  najbardziej kobiecych części garderoby. Wiele kobiet decyduje się jednak na ich założenie jedynie na wielkie okazje, kiedy chcą poczuć się naprawdę wyjątkowo. A szkoda, bo pończochy samonośne są dobre na każdą okazję.

Do pracy nieco klasyki

Zacznijmy od codzienności. Praca, strój biurowy – spódnica, żakiet, garsonka, a może elegancka spódnica. Do nich najlepiej będą pasowały pończochy samonośne cieliste (jeśli zakładamy lżejszy strój wiosenny, czy letni), czy czarne pończochy, gdy mówimy już wczesno-jesiennych chłodach i nieco ciemniejszym stroju. To klasyka wśród klasyk.

Gdy gorąco i zimno

To właśnie wytrzymałe pończochy sprawdzą się do letnich sukienek biznesowych. Nadal wiele firm, zwłaszcza korporacji w swoim dress-codzie ma zakaz chodzenia z “gołymi nogami”. Gdy żar leje się z niema pończochy samonośne cieliste są niczym dar z nieba. Tymczasem, gdy nieco się ochłodzi, na rynku już pojawiły się grubsze wersje – pończochy samonośne 80 den. Będę idealnie pasować do strojów biznesowych nieco ciemniejszych i grubszych, noszonych głównie późną wiosną, a nawet zimą. 

Wieczorem subtelna kobiecość

Na wyjście z przyjaciółmi czy na randkę, można wybrać pończochy wzorzyste. Może być to delikatne szycie, idące z tyłu wzdłuż całej nogi, albo coś bardziej widocznego, jak kropki, czy delikatny wzór na kostce, czy bogaty ornament kwiatowy na całej długości. Naprawdę, obecnie wybór jest olbrzymi. Wzorzyste pończochy mają ogromną zaletę – podkreślają indywidualizm kobiety, a to dla wielu kobiet w stroju jest najważniejsze. Zobacz więcej na https://www.gabriella.pl/ponczochy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TopBack to Top